АНОНС! 18 липня відбудеться onlinе-зустріч з Мареком Вадасом

Марек Вадас, photo: МАЧ-2021

У ході літературного фестивалю Місяць авторських читань 18 липня відбудеться onlinе-зустріч з мандрівником і автором книжки «Відчайдушно гарне життя» Мареком Вадасом о 20:00 на Фейсбук-сторінці фестивалю.

Автор про себе

Як тільки людина ступить на африканську землю, мусить зняти годинник з руки. Тут час не має значення. Пам’ятаю свою першу подорож до джунглів, в яку автобус мав вирушити о восьмій. Просидівши чотири години за склом в сорокаградусній спеці, спостерігаючи за новими подорожніми, яких набилося в автобус так, що голови, дупи, груди стирчали з вікон, а автобус був перевантажений втричі, сказав собі – досить. Буду грати за вашими правилами. Інакше мій європейський мозок перетвориться на кашу, а нерви здадуть.

Відтоді спокійно чекаю на зупинках, при цьому відчуваю,  що не існує втраченого часу. Якщо мені випадає кількагодинне очікування, то проводжу його за балачками або роздумую про вчорашній день. Переконаний, що не пропущу жодної важливої події. Не бачу сенсу гнатися за строками./джерело LIC

Коротко про автора

Марек Вадас/Marek Vadas народився в 1971 році в місті Кошице. Вивчав естетику та словацьку мову та літературу на факультеті мистецтв Університету Коменського в Братиславі. Дебютував прозою «Malý román» (1994), яка базується на асоціаціях у спробі уникнути одноманітності. Книги Марека Вадаса з африканськими мотивами – родзинка його творчості. Цей таємничий континент приваблює автора настільки, що він неодноразово повертається туди і відкриває кілька нових регіонів для себе. Теми, пов’язані з африканським континентом, стали для нього головною темою, починаючи з книги «Liečiteľ» (2006) і наступними збірками –  «Čierne na čiernom» (2013) та «Zlá štvrť» (2018). Автор вдало поєднує елементи магії та фантазії з реальністю чи буденністю. У книгах також розглядаються питання життя та смерті, які набувають абсолютно нових значень в африканському краєвиді. У 2007 році з книгою «Liečiteľ» він здобув престижну літературну премію «Anasoft litera». Книжки Марека Вадаса перекладено італійською, болгарською, іспанською, польською, чеською, угорською та українською («Відчайдушно гарне життя», в-во TIMPANI, Ужгород) мовами.

Організатори МАЧ 2021: Мистецька рада «Діалог», Видавництво «Вітряні млини».

Фестиваль підтримують: Львівська міська рада, Львів – Місто літератури ЮНЕСКО, Палац культури ім. Гната Хоткевича, Чеський центр у Києві, Український Інститут, Літературно-інформаційний центр (Братислава), Посольство Республіки Словаччина в Україні.

Детальніше ознайомитися з програмою МАЧ-2021 можна на сайті фестивалю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Відчайдушно гарне життя” Марека Вадаса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії