Премію Anasoft litera-2020 отримала молода авторка Алена Сабухова

Alena Sabuchová, foto Anasoft litera

15 лауреаткою однієї з престижних словацьких літературних нагород – Anasoft litera-2020 – стала Алена Сабухова/Alena Sabuchová та її роман «Шептухи» («Šeptuchy», видавництво Artforum), повідомляється на офіційному сайті Anasoft litera.

До написання книжки Алену Сабухову надихнули подорожі на північний схід Польщі, де авторка зустрічалася й спілкувалася з місцевими жителями. «Я ходила до народних цілительок – шептух. Ніколи б не повірила, що світ, який я відкрила, насправді існує. Мене надзвичайно тішить, що я змогла його пізнати», – пише в передмові до своєї книжки авторка. – Шептухи – це жінки, які промовляють наговір, нашепт, щось шепочуть, за допомогою чого лікують. Кажуть, вони можуть відновити здоров’я та вирішити проблеми. Для людей вони є останньою надією, величезними авторитетами. Шептухи співіснують із церквою, духовенство їх мовчки толерує і приймає». 

На думку одного з членів журі, книжка Алени Сабухової може розділити читачів на тих, котрі закохаються в текст, і на тих, котрі стануть її заклятими противниками.  

Літературна премія Anasoft litera – найпрестижніша словацька літературна нагорода за прозу, видану торік, що передбачає фінансову підтримку автора (10 000 €). Премія Anasoft litera була започаткована в 2006 році. Фіналістів обирає журі, склад якого змінюється щороку. Члени цьогорічного журі: літературознавці Lubomír Machala, Michal Jareš, Peter F. ‘Rius Jílek, публіцисти Zuzana Belková тa Jozef Dado Nagy.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іван Медєші – 14 лауреат літературної премії Anasoft litera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії