Казкова Зазріва

На відео «The Way Fairy-tale Zázrivá» я натрапила випадково: шукала просто красиве панорамне відео про Словаччину. А знайшла неперевершений, професійно зроблений, – а найголовніше з любов’ю, – ролик про словацьке село Зазріва. Ролик не просто сподобався, а захопив. Відеоробота сильна, продумана, із відповідним музичним супроводом. А найголовніше – це те, що цей коротенький Timelapse створила людина без спеціальної професійної освіти. Павол Лаштіц/Pavol Láštic – автор відео  «The Way Fairy-tale Zázrivá». Набравшись хоробрості, я написала Паволу й він погодився відповісти на кілька моїх запитань.

Автор відео: Павол Лаштіц, фотограф

– Паволе, як і чому виникла ідея створити таке неймовірне відео?

– Коли придбав перший фотоапарат, випадково натрапив на відеоролики, зроблені у техніці Timelapse. Мене це так надихнуло, що вирішив і собі спробувати. Ось так поступово почав вчитися та удосконалюватися. Назбирав деякий матеріал і прийняв рішення створити щось «велике» про моє рідне село Зазріву.

– Що кажуть знайомі про твоє відео? Подобається? Критики було багато

– Відгуки й по сьогоднішній день позитивні, хоча відео виклав в інтернеті ще торік. Якщо хто мене перестріне, то хвалить. Це супер-відчуття й саме ці відгуки змушують мене рухатися вперед.

– Біля відео ти написав: «це відео складається із тисячі фотографій, які зробив за останніх 3 роки». Три роки – це тривалий процес. Виникала думка облишити цей задум?

– Спочатку планував, що відео зроблю протягом року. Оскільки бували періоди, коли фотографуванням займався мало, то відповідно й процес  розтягнувся. Моментами мав того всього по саму горлянку, але вірив, тому й довів справу до успішного кінця.

– Паволе, як ти обирав місцини, краєвиди, галявини? Це було спонтанно чи довго шукав красиві пейзажі?

– Оскільки я народився у Зазріві, то  досить добре тут все знаю, багато локацій добирав заздалегідь. Коли була погожа днина, ходив туди цілеспрямовано. Та все ж більшість кадрів зроблено спонтанно, коли відбувалося щось цікаве (веселка, грім і блискавка, отара овець тощо).

– Що для тебе Зазріва?

– Для мене Зазріва – це дім.  Край із чистою природою, де людина знайде спокій, енергію, натхнення та радість. Варто лиш відкрити очі та серце.

– Ти професійний фотограф чи самоук?

– Самоук, але працюю над тим, щоби стати професіоналом.

– Паволе, чи створиш таке відео на замовлення?

– Зараз працюю над підприємницькою складовою свого захоплення і починаю більш професійно займатися фотографуванням та створенням відео. Що означає – так – можу створити відео на замовлення.

– Що ти знаєш про Україну? Чи хотів би відвідати нашу країну?

– Знаю, що ми сусіди, також знаю, що зараз там політичні проблеми та неспокій… разом з тим маєте цікаву архітектуру та гарну природу. Якби випала нагода, то з радістю хотів би відвідати Україну.

Розмовляла Ірина Пушкар

Довідка. Timelapse досить цікава техніка на межі фото і відео. Раніше Timelapse застосовувався в основному для зйомки і вивчення повільно протікаючих процесів і використовувався в наукових цілях. Щоправда називали цю техніку: покадрова зйомка, зйомка з інтервалом або цейтраферна зйомка. Якщо коротко, то Timelapse – це ролик змонтований з безлічі фотографій, зроблених з певним інтервалом і як правило з однієї і тієї ж точки. Інтервал між кадрами при цьому може бути різним, від секунди до декількох годин. Це залежить тільки від того, що ви хочете отримати в кінцевому підсумку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії