Даніель Лішка лауреат премії імені Домініка Татарки за 2020 рік


Photo ©Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

Лауреатом літературної премії імені Домініка Татарки (Словаччина) за 2020 рік став Даніель Лішка/Daniel Liška за монографію «Jakoby. Retrospektíva», повідомляється на вебресурсі Консервативного інституту імені Мілана Растіслава Штефаника.

Книга «Jakoby. Retrospektíva» присвячена життю та творчості кошицького художника Юліуса Якобі/Július Jakoby (1903–1985), який розвивав напрямки ар-нуво, символізму й експресіонізму в словацькому живописі. Видання представляє художні роботи живописця у 231 репродукції його творів та містить три розгорнутих інтерв’ю.


Photo ©ArtForum

Даніель Лішка (1959) народився в Кошицях, де вивчав гірничу справу та ветеринарію. У 1989 році був одним із засновників кошицької VPN, а в 1990 році – її співробітником. Даніель Лішка є автором кількох подорожніх текстів та документальних фільмів, головним чином з гірських регіонів Азії. Останній його документальний фільм присвячений реставрації фресок у церкві в селі Порач (Словаччина). У 2003 році видав збірку віршів «44».

Премія імені Домініка Татарки – найпрестижніша літературна премія Словаччини, котра присуджується авторові за видатний твір, який відповідає гуманістичним традиціям словацької культури й опирається на духовну спадщину відомого письменника, дисидента Домініка Татарки (1913-1989р.р.). Домінік Татарка переслідувався комуністичним режимом за свою безкомпромісну позицію і за те, що засуджував окупацію Чехословаччини у 1968 році. Через це письменник практично 20 років був поза суспільним життям країни та не мав права публікуватися.

Премія імені Домініка Татарки присуджується з 1994 року. Лауреатом цієї премії автор може стати лише раз за життя. З 2000 року головним організатором вручення цієї премії є Консервативний інститут імені Мілана Растіслава Штефаника в співпраці з Фондом ім. Мілана Шімечки.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено лауреатів премії ім. Домініка Татарки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії