Україна – Словаччина: сторінками спільної історії

На фото: Заступник посла Матуш Корба, Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, Ярослав Тинченко, директор Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки НВІМУ Олег Ткачук, поліцейський аташе Людвик Шолтес, село Затурці

З нагоди 105-ї річниці Луцької битви Першої світової війни за ініціативи Посольства Словацької Республіки в Україні та Національного військово-історичного музею України на Волині відбулась науково-дослідницька експедиція місцями боїв, повідомляється на Facebook-сторінці Національного військово-історичного музею України.

У Луцькій битві (початкова фаза якої зветься Брусилівським проривом) з боку австро-угорської армії найбільше було полків Угорського Королівства – 13 (із них 3 складалось зі словаків, у решті служили не лише угорці, а й багато румунів, представників інших націй і навіть італійці).

В інших частинах австро-угорської армії під Луцьком були представлені: українці (3 полки), австрійці (3 полки) поляки, чехи (по 2 полки) та ін. Словацькі полки героїчно показали себе як на початку битви, так і наприкінці, коли австро-угорські та німецькі війська дали рішучу відсіч російським військам на Стоході та під Затурцями. Поле битви під Затурцями офіцери російської армії через потужність артилерійського вогню, жорстокі багнетні атаки та величезні втрати прозвали «Другим Верденом». Огляд місць боїв, вшанування загиблих, обговорення подальших планів щодо можливих заходів та залучення представників інших посольств – і були метою цієї поїздки-«розвідки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії