Українсько-словацька стрічка “Цензорка” стала призером Венеційського кінофестивалю

Photo: usfa.gov.ua

Фільм Петера Керекеша “Цензорка”, створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, отримав Нагороду за Найкращий сценарій у секції “Горизонти” 78-го Венеційського кінофестивалю, повідомляється на сайті Державного агентства України з питань кіно.

Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

“Цензорка” є дебютною повнометражною ігровою картиною словацького режисера Петера Керекеша, лауреата фестивалів у Берліні, Лейпцигу і Торонто. Українським продюсером стрічки виступив Денис Іванов (компанія “Arthouse Traffic”). Стрічку створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

На українські екрани “Цензорка” вийде в 2022 році.

Нагадаємо, у конкурсних програмах 78-го Венеційського міжнародного кінофестивалю цього року брали участь три фільми, створені за державної підтримки: “Відблиск” Валентина Васяновича, “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша. Головну нагороду фестивалю отримала стрічка Одрі Діван “Подія” (Франція).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії