Премію Anasoft litera-2021 отримала Барбора Грінова за дебютну книжку «Єдинороги»

Барбора Грінова, Photo ©Juraj Starovecký, Anasoft litera

12 жовтня 2021 року було оголошено ім’я 16 лауреата/лауреатки престижної словацької літературної премії Anasoft litera. Нею стала Барбора Грінова/Barbora Hrínová зі збіркою оповідань «Єдинороги»/«Jednorožce» (видавництво ASPEKT), повідомляється на сайті премії.

«Єдинороги» – книжковий дебют Барбори Грінової. Як зізналася авторка, героями нагородженої збірки оповідань є «єдинороги або так звані вічні шукачі. Це люди, які певним чином в чомусь відрізняються або, принаймні, їх так сприймає оточення. Водночас вони прагнуть таких самих речей, як і всі: кохання, стосунків, прийняття, певного розуміння».

Барбора Грінова вивчала драматургію і сценарій у Вищій школі виконавських мистецтв у Братиславі, де зараз викладає у Студії сценарної творчості. Одночасно вона закінчила наукове дослідження в Грузії та стипендійну програму Фулбрайта в університеті Каліфорнії. Барбора Грінова брала участь у створенні багатьох телевізійних серіалів і шоу, а також підготувала декілька документальних та радіодокументальних фільмів для RTVS та Чеського радіо.

До п’ятірки Anasoft litera-2021 потрапили такі книжки:

Photo: Anasoft litera

Barbora Hrínová «Jednorožce» (Aspekt 2020)

Jana Juráňová «Naničhodnica» (Aspekt 2020)

Richard Pupala «Ženy aj muži, zvieratá» (Lindeni 2020)

Veronika Šikulová «Tremolo ostinato» (Vydavateľstvo SLOVART 2020)

Alta Vášová «Odlety» (F. R. & G. 2019)

Літературна премія Anasoft litera – найпрестижніша словацька літературна нагорода за прозу, видану торік, що передбачає фінансову підтримку автора (10 000 €). Премія Anasoft litera була започаткована в 2006 році. Фіналістів обирає журі, склад якого змінюється щороку.

До складу цьогорічного журі ввійшли: чеська письменниця, сценаристка і перекладачка Радка Денемаркова/Radka Denemarková; поетеса, перекладачка, кінокритик Марія Ференчугова/Mária Ferenčuhová; публіцист і літературний критик Патрік Гарай/Patrik Garaj; польський літературознавець Рафал Маєрек/Rafał Majerek та літературознавиця Марта Соучкова/ Marta Součková.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Anasoft litera-2021: фінальна десятка

Катаріна Куцбелова про творчість і літературні премії Словаччини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії