Десятка найцікавіших словацьких книжок

Десятка Anasoft litera-2019, foto Juraj Starovecký

Десятка Anasoft litera-2019, foto Juraj Starovecký

14-ий рік поспіль журі однієї з найпрестижніших літературних премій Словаччини – Anasoft litera – обирає книжку року. Відбір відбувається в два етапи: спочатку обирається десятка, з якої згодом визначається фінальна п’ятірка найкращих та оголошується переможець. Імена п’ятьох фіналістів буде оголошено восени 2019 року, тоді ж і переможця – 14 лауреата Anasoft litera.

Обирати довелося з 200 прозових творів, що побачили світ у 2018 році. За словами журі Anasoft litera-2019 до цьогорічної десятки найцікавіших потрапили книжки, котрі вирізнилися з-поміж інших своєю мовою, стилем, історіями, темою, підходом чи небаченою авторською сміливістю та гумором. Десятка Anasoft litera-2019 цікава ще й тим, що до неї потрапили сім авторів, котрі були номінантами попередніх років, двоє з них її вже отримували (Павел Віліковський та Марек Вадас), а також троє дебютантів. Зокрема Марек Вадас, уже знайомий нашим читачам перекладеною збіркою оповідань «Відчайдушно гарне життя», був гостем Книжкового Арсеналу, Форуму видавців і Місяця авторських читань-2017. Івана Добраковова також знайома українцям завдяки торішнім авторським читанням (МАЧ-2018), на яких вона презентувала уривок зі своєї нової книжки «Matky a kamionisti» («Матері та далекобійники», 2018), котра й потрапила в десятку найцікавіших.

«У 2018 році у світ вийшло значно більше, ніж десять добротних книжок. Хоч ми й зійшлися на цій десятці досить швидко, та ще багато хорошого залишилося «за межею». Ми раді, що нам, окрім вже відомих авторів і авторок, вдалося знайти й кілька нових імен. Але найважчий вибір ще попереду, бо поки що немає одного фаворита, карти можуть змішати й новачки», – повідомило журі Anasoft litera-2019.

Тож до десятки Anasoft litera-2019 потрапили такі автори з наступними книжками:

Juraj Bindzár, Zvon (Orman, 2018)

Jana Bodnárová, NOCturná (Trio Publishing, 2018)

Ivana Dobrakovová, Matky a kamionisti (Marenčin PT, 2018)

Denisa Fulmeková, Doktor Mráz (Slovart, 2018)

Milo Janáč, Milo nemilo (Kráľovstvo dokonalosti, 2018)

Juraj Kováčik, V panoramatickom kine (Slovart, 2018)

Ivan Medeši, Jedenie (Východoslovenské združenie VALAL, 2018)

Vanda Rozenbergová, Tri smrtky sa plavia (Slovart, 2018)

Marek Vadas, Zlá štvrť (K. K. Bagala, 2018)

Pavel Vilikovský, RAJc je preč (Petrus, 2018)

Склад журі Anasoft litera змінюється щороку. Члени цьогорічного журі: перекладачка і публіцистка Gabriela Magová, літературознавці Ľubica Schmarcová, Karol Csiba, Pavol Markovič та письменник, публіцист Ján Štrasser.

Літературна премія Anasoft litera – найпрестижніша словацька літературна нагорода за прозу, видану торік, що передбачає не тільки фінансову підтримку автора (10 000 €), а й популяризацію десятки фіналістів. Премія Anasoft litera була започаткована в 2006 році.

Матеріал підготувала Ірина Пушкар

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десятка найкращих книжок на думку журі Anasoft litera-2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архіви
Категорії